Back to top
ZOO Jána Xantusa – GYŐR

ZOO Jána Xantusa – GYŐR

Táto zoologická záhrada bola pôvodne založená pre ochranu domácich ohrozených druhov v roku 1962. V 70-tych rokoch sa zbierka domácich zvierat rozšírila aj o exotických jedincov.
Vodný mlyn Kolárovo

Vodný mlyn Kolárovo

Areál vodného mlynu už svojou polohou predurčený pre najrozmanitejšie činnosti. JE v blízkosti centra (cca 500m) mestečka Kolárovo, na východnej hranici žitného ostrova.
Vodný mlyn Jelka

Vodný mlyn Jelka

Tento kolový mlyn v Jelke je považovaný za raritu v strednej Európe. Je to totiž jediný a jedinečný trojpodlažný drevený mlyn v tejto časti Európy. Stojí na ľavom brehu Malého Dunaja.
Rímske lapidárium Komárom

Rímske lapidárium Komárom

V prvej polovici 50-tych rokov 19. storočia bola postavená na rozkaz cisára Františka I. bašta, ktorá je najväčšou pevnostnou stavbou so svojimi 6 km komárňanskej obrannej línie.
Nádvorie Európy

Nádvorie Európy

Toto nádvorie patrí medzi najväčšie turistické atrakcie Komárna. Má rozlohu 6 500 m2. Je to komplex stavieb s typickými prvkami architektúry 45 európskych krajín a regiónov.
Kolový mlyn v Tomášikove

Kolový mlyn v Tomášikove

Patrí do mála zachovaných vodných mlynov so spodným náhonom na Slovensku. V súčasnosti už nepracuje, ale slúži ako technická pamiatka ľudového mlynárstva na Slovensku.
Biskupický hrad Győr

Biskupický hrad Győr

Hrad stojí pri sútoku rieky Rába a Dunaj. Patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky mesta Győr. Stavba pochádza zo 14. storočia a dodnes patrí medzi symbolov kresťanstva na území Maďarska.
Bazilika – Győr

Bazilika – Győr

Pôvodná katedrála bola postavená v 11. storočí v románskom slohu. Počas histórie bola viackrát prestavané. Po vpáde Tatarov sa prestavala do gotického slohu. V 15.

Stránky