Okolie

Táto zoologická záhrada bola pôvodne založená pre ochranu domácich ohrozených druhov v roku 1962.
Žitnoostrovné múzeum vzniklo 1.júla 1964 a sídli v Žltom kaštieli. Nadviazalo na tradície múzea, ktoré v roku 1927 založil v Šamoríne Antal Khin.
Táto výhliadková plavba je určená pre tých, ktorí chcú spoznať a vidieť Komárno aj z inej perspektívy. Loď má kapacitu 40 osôb.
Raritou obce Dunajský Klátov, je kolový mlyn so zachovalým dobovým zariadením. Postavený bol v rokoch 1920 - 1922 a v prevádzke bol až do roku 1942.
Areál vodného mlynu už svojou polohou predurčený pre najrozmanitejšie činnosti.
Tento kolový mlyn v Jelke je považovaný za raritu v strednej Európe. Je to totiž jediný a jedinečný trojpodlažný drevený mlyn v tejto časti Európy.
Vodného dielo Gabčíkovo pôvodne bolo projektované a stavané ako súčasť sústavy vodných diel na Dunaji Gabčíkovo – Nagymaros.
Vo všetkých 9 bazénoch je termálna voda s teplotou 26 - 38 stupňov Celzia, ktorá má blahodárne účinky na pohybové ústrojenstvo, chrbtice, svalstva a m
Mesto Veľký Meder Slovensko, termálne kúpalisko Thermal Corvinus.
Táto pamiatka patrí k najstarším v meste Komárno. Bol postavený roku 1715, počas povstania Rákócziho, o čom svedčí nápis na južnej strane podstavca.
Nachádza sa medzi mestami Šala a Galanta, 4km od obce Diakovce. Využíva termálnu vodu , ktorá vyviera z hĺbky 780m s teplotou 38 °C.
Termálne kúpalisko Vadaš Štúrovo
Na ploche cca 8 ha Štrand E. Tatárika v Nových Zámkoch ponúka veľa možností ako príjemne a stráviť voľný čas.

Stránky